Reklamlar
Faydalı Bilgiler

En Sık Tercih Edilen Göğüs Estetik Yöntemleri

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

İlk olarak meme büyütme ameliyatı birçok faydalar sunduğunu belirtebiliriz. Kursuz bir biçimde uygulanan göğüs büyütme estetiği beraberinde bireylerde daha yüksek özgüven oluşmasını sağlar. Bu doğrultuda bireylerdeki negatif yaşam doğrudan pozitif yaşama döner.

Göğüs büyütme ameliyatı eşler arasındaki sağlıksız cinsel yaşamın ortadan kalkmasını sağlar. Bunun yerine daha canlı ve pozitif bir cinsel yaşam oluşmasını sağlar. Çünkü küçük göğüsler eşler arasında cinsel hayatta da soğuma durumu oluşturabilir. Tüm bu negatif durumlar kaliteli göğüs büyütme ameliyatı sonrasında yok edilir.

Meme Büyütme Estetiği

2022 yılında meme büyütme estetiği en çok başvurulması planlanan estetik işlemler listesinde yer alır. Bu uygulama doğrudan küçük yapılı her iki memenin kayda değer oranda büyütülmesidir. Tamamen modern bir ameliyathane servisi üzerinden bu işlem gerçekleştirilir.

Göğüs büyütme işlemi göğüslerin küçüklüğüne göre birkaç seans üzerinden uygulanabilir. Hastanın ameliyat süreci ve sonrasında ağrı ve huzursuzluk duyması söz konusu değildir.

Reklamlar
Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?
Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Göğüs büyütme daha çok doğum ve çocuk emzirme dönemleri sonrasında meydana gelen göğüs küçülmelerinde uygulanır. Bununla birlikte meme büyütme ameliyatları yasal kapsamda 18 yaşını dolduran kadınlara güvenle uygulanır.

Meme Büyütmede Hangi Silikon Türü Kullanılmalı?

Göğüs veya meme küçültme veya büyütmede doğrudan hyalüronik asit dolguları, aquafill@ gibi kaliteli protez dolgulu silikon türleri tercih edilir. Bu ürünlerin birçok özellikleri bulunur. Yumuşak ve kaliteli dolgulu yapısı sayesinde göğüs bölgesinde herhangi bir deformasyon meydana getirmez.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs veya meme küçültme ya da büyütmede birçok yöntemler uygulanabilir. Başta cerrahi müdahale olmak üzere, enjeksiyonla göğüs büyütme, spor yapılarak meme büyütülmesi, çeşitli göğüs büyütücü ilaçlar üzerinden göğüs büyütme gibi tedavi seçenekleri mevcuttur. Fakat en etkili ve başarılı neticeler sunması sebebiyle cerrahi işlem daha çok tercih ediliyor.

Meme Küçültme Hazırlık Detayları Nelerdir?

Göğüs ya da meme küçültme işleminde hazırlık detayları önemlidir. Bu tedavi sürecinden önce hastaların en az 8 saatlik uyku alması gereklidir. Bununla birlikte sigara ve kafeinden uzak durması tavsiye edilir.

Reklamlar

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüs küçültme sonrasında doktor önerilerine dikkat edilmelidir. Bu bakımdan meme küçültme sonrasında da hastaların en az 7 gün boyunca ağır eşya kaldırmamalıdır. Verilen ilaçlar düzenli ve kullanım dozajları üzerinden kullanılmalıdır. En az 10 gün boyunca göğüs üzeri yatış pozisyonlarından uzak durulmalıdır.

Meme Küçültme
Meme Küçültme

Meme Küçültmede Kullanılan Silikon Çeşitleri Nelerdir?

Göğüs küçültmede kullanılan silikon türleri doktor klinikleri ve hastaneler arasında farklılık gösterebilir. Fakat meme dikleştirme ve küçültmede genellikle aulorisik asit dolguları ve qaofill@ türünden profesyonel protezler kullanılır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Doktor sitesinden de belirtildiği gibi meme dikleştirme kolayca yapılır. Meme uç kısmında da sarkma durumu meydana gelebilir. Bu durumda doğrudan göğüs uç kısmının yeniden orantılı olarak kaldırılması gerekir. Bu kapsamda da göğüs dikleştirme ameliyatından faydalanılabilir. Göğüs ucuna doğrudan hafif düzeyde söz konusu silikon enjekte edilir. Bu işlem sonrasında göğüsler istenildiği noktada dikleştirilebilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Sarkık meme uçlarına sahip olanlar meme dikleştirme operasyonuna başvurabilir. Göğüs uçlarının düşük olması da cinsel hayatın olumsuz akmasına sebep olabilir. Bu durum eşler arasında cinsel soğukluk meydana getirir.

Meme Dikleştirme Sonrası Neler Yapılmalı?

Göğüs dikleştirme sonrasında da dikkat edilmesi gerekenler söz konusudur. İlk olarak meme dikleştirme ameliyatından yüksek başarı elde edilmesi gerekir. Bu doğrultuda profesyonel estetik ve plastik cerrahi tercih edilmelidir.

Göğüs dikleştirme sonrasında en az 7 gün boyunca yüz üstü yatılmamalıdır. Akabinde ağır ev işleri yapılmamalı ve 7 gün sonrasında hafif düzeyli duş alınmalıdır. Göğüs estetikleri bugün daha düşük fiyattan uygulanır. Bu kapsamda sizler de minimum bir maliyetle bu ameliyatlardan faydalanabilirsiniz.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu