Reklamlar
Tanıtım

Doğru Külot Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

İç giyim ürünlerinin vazgeçilmezi olan kadın külotlar; kadın slip külot ve kadın boxer başta olmak üzere birçok çeşide ayrılır. Vücudunuza en uygun olan modeli seçmek, size gün boyu rahatlık sağlayacaktır. Vücudunuza en uygun olanını bulmanın yanı sıra, giydiğiniz kıyafetlerinize uyum içerisinde olan bir iç çamaşırı seçmek,  şıklığınızı gölgelemeden kusursuz görünmenize destek olacaktır.

Hipster, brazilian, yüksek belli, dikişsiz külot ve dikişsiz kadın boxer gibi farklı tasarımlar arasından, kumaş tipleri ve dokularına göre kıyafetinize göre en uygun modeli seçebilirsiniz.

Bu yazıda sizlere külot seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Külot Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konforlu bir Kullanım İçin Organik Pamuklu Kumaşlar

Külotlar, diğer iç çamaşırları gibi, cildimize doğrudan temas ettiğinden bu ürünlerde kullanılan kumaşlar büyük önem taşımaktadır. Kadın külot modellerinin çoğunlukla pamuklu olması önerilmektedir.

Reklamlar

Pamuklu kumaşlar nefes alabilen kumaşlardır. Bu kumaşlar, terlemeyi önlemesinin yanı sıra, teri çeken özelliğe de sahiplerdir. Yani, terleseniz bile pamuklu ürünler, teri çekerek koku ve nem oluşumunu önler. Bu sayede, size konforlu ve sağlıklı bir kullanım sağlayacak ve gün boyu kendinizi güvende hissettirecektir.

Ayrıca organik kumaşlar, sentetik kumaşlara göre daha az işlenirler. Bu durum, organik kumaşları daha sürdürülebilir ve sağlıklı hale getirir. Bu yönleriyle organik kumaşlar, kadın slip külot ve kadın boxerlarda tercih edilmesi gerekilen kumaşlardandır.

İç Giyimde Doğru Beden Seçimi
İç Giyimde Doğru Beden Seçimi

İç Giyimde Doğru Beden Seçimi

Slip ve boxer külotları kumaşlarından sonra bedeninize uygun tercih etmek de önemlidir. Bedeninize göre daha küçük bir kadın slip külot tercih ederseniz, iç çamaşırı vücudunuza aşırı yapışır ve bu durum iç çamaşırınızın nefes alma özelliğinin kaybolmasına sebep olacaktır. Nefes alma özelliğinin kaybolması, enfeksiyon ve kokuya sebep olabilir. Bu bağlamda, vücudunuza uygun bedeni seçmek de büyük önem taşımaktadır.

Eğer bedeninizden daha büyük veya bol bir iç çamaşırı tercih ederseniz iç çamaşırının fazla kumaşı pantolon ya da elbisenin ağ kısmında toplanacaktır.  Bu durum, size gün boyu rahatsızlık verebilir. Kumaşların kat kat toplanmaması için bedeninizden büyük olan iç çamaşırları tercih etmemeniz gerekir.

Reklamlar

Her Zevke Uygun Tasarımlar

İç çamaşırı seçiminde bir diğer önemli olan konu da tasarımlardır. Renkli, dantelli veya taşlı seçenekler olduğu gibi, daha düz veya basic modeller de tercih edebilirsiniz. Tasarım konusunda aslında daha ön planda olan kişinin kendi zevkleridir. Her renk, desen ve tasarıma sahip iç çamaşırı modellerini Blackspade’de inceleyerek zevkinize en uygun tercihi yapabilirsiniz.

Hangi Külot Modeli Seçilmeli?

İç çamaşırı seçerken kumaş, beden ve tasarımdan sonra o günkü kullanacağınız kıyafetler de büyük önem taşır. Örneğin dar bir elbise ya da ince bir pantolon giyecekseniz dikişsiz kadın boxer, dikişsiz külot veya dikişsiz tanga modelleri arasından birini tercih etmelisiniz. Dikişsiz olarak tasarlanan bu modeller, vücutta hiç dikiş izi göstermez ve dar kıyafetlerin altından belli olmaz. Bu çamaşırları saten kumaşlı kıyafetlerinizin altına da rahatlıkla giyebilirsiniz.

Günlük olarak kullandığınız kot pantolonlar ve eşofmanların altına pamuk kumaşlarla dizayn edilmiş, hipster veya brazilian tasarımları tercih edebilirsiniz. İçlerinden en çok hangi modele alışkınsanız o modeli tercih etmek, gün boyu rahatlığınızı sağlayacaktır. Kadın iç çamaşırı  tercihlerinde en çok merak edilen sorulardan biri de slip külot mu yoksa boxer mı tercih edilmeli sorusudur. Bu durum aslında kişinin özel tercihine de bağlıdır:

Hangi Külot Modeli Seçilmeli?
Hangi Külot Modeli Seçilmeli?

●      Kadın Slip Külotlar

Slip külot kadınlar tarafından en yaygın olarak kullanılan iç çamaşırı modelidir. Kalçayı tam olarak sarmasıyla ünlü olan kadın slip külotların, özellikle pamuklu kumaştan üretilenleri, bayanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Kadın slip külotlar, bacaklara kadar uzanmadığı ve esnek kumaşıyla vücudu sardığı için genellikle rahatlığıyla ön plana çıkan bir modeldir.

Yumuşak yapılarıyla ön plana çıkan, %100 pamuk içerikli olan, organik kumaşlı kadın slip külot modellerini Blackspade’de inceleyebilir, birçok renk ve model arasından, tarzınızı en iyi yansıtacak slip külot modellerini sağlığınız ve konforunuz için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

●      Kadın Boxerlar

Kadınlardan ziyade erkekler tarafından daha çok tercih edilen boxerlar, son yıllarda kadınlar tarafından da çok fazla ilgi görmektedir. Slip külotlar ile arasındaki en temel fark, kadın boxerların kalçadan bacakların üst kısmına kadar uzanmasıdır. Kadın boxerlar, bacaklara kadar uzanan kumaşı ile yürürken bacakların birbirine sürtünmesini ve sonucunda oluşan tahrişi azaltacaktır.

Kadın boxer bedenleri S bedenden XL bedene kadar uzanır.  Büyük beden kadınlar ise Blackspade’in özel olarak ürettiği büyük beden külot modellerini tercih edebilir.

Blackspade’in geniş kadın boxer koleksiyonunda kendinizi özel hissettirecek, organik pamuklu ürünlerinin yanı sıra, dantelli, dantelsiz kadın boxer modellerine ve birçok renk seçeneğine ulaşabilir ve Blackspade ile kusursuz uyumu yakalayabilirsiniz.

Blackspade Kadın Külotların Diğer Külotlardan Farkı
Blackspade Kadın Külotların Diğer Külotlardan Farkı

Blackspade Kadın Külotların Diğer Külotlardan Farkı

Blackspade külot modellerinin en önemli farkı, kullanılan kumaşlardır. Pamuk, modal, mikromodal ve elastan kumaşlarla sizin rahatlığınızı ve sağlığınızı ön plana koyan Blackspade, ayrıca tamamen organik kumaşlardan yapılan organik iç giyim koleksiyonuna da sahiptir.

Blackspade ürünlerinde kullanılan anti-bakteriyel kumaşlar vücudunuza kusursuz uyum sağlamanın yanı sıra, sizin sağlığınızı da güvence altına alır. Ayrıca birbirinden şık tasarımları ile tarzını her alanda tamamlamak isteyen kadınlara da hitap etmektedir. Blackspade iç giyim ürünlerini bir defa deneyimlediğinizde bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

Reklamlar

Ecem Naz Uslu

5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu